Nästa match
Senaste resultat
Nyheter från föreningen
Gå med oss i West Pride!
30 maj
Qviding FIF är årets idrottsförening!
16 maj
Qvidingdagen!
14 maj
Välkommen att anmäla dig till Qviding FIFs MålvaktsCamp v.25 !
12 maj
SommarCamp med Qviding FIF v.25!
25 apr
Välkommen Gustav Norin!
25 apr
Sommarhälsningar
26 maj, 11:59 0 kommentarer
Hejsan alla målvakter!
Vad gruppen har växt och vad kul det är att se att så många är intresserade av målvaktspositionen!
Jag behöver informera om att nästa veckas träning 1/6 är inställd på grund av jobb. Ingen kallelse kommer därför komma ut nästa veckan.
Däremot har vi två ytterligare träningar efter det att se fram emot innan sommaruppehållet. Precis som alla andra lag i Qviding kommer vi ha ett sommaruppehåll och sista träningen är på torsdag 15/6 (v.24).
Uppehållet kommer vara över juni, juli och troligtvis hela augusti men info angående exakt när vi börjar igen kommer komma ut här. På grund av att jag är ensam som tränare så beror det på hur mitt jobbschema och semester se ut.
För dig som inte kan stå ut med att vi snart har uppehåll och som vill utveckla dig ytterligare inom målvaktspositionen så kan jag tipsa om MålvaktsCamp som Qviding håller i v.25.
Campet är måndag till onsdag mellan kl:13-16:30 på Härlanda Park men mer info och länk till anmälan hittar du här: https://www.qviding.se/qviding-malvaktscampv-25
Där hör och häpa! Även jag kommer gästa som tränare på måndagen!
Hoppas ni alla får en go sommar med mycket bad, sol och skoj! Men innan sommarlovet börjar hoppas jag på att vi får två sista goa träningar ihop, med mycket lek, tävling och skratt!
Träning 9/3 inställd pga snö
9 mar, 08:21 0 kommentarer
Hejsan alla målvakter!
Som ni kanske märker så ligger det ett lager av vitt på marken vilket hindrar oss från att spela på planen. Prognosen säger även att det ska komma mer snö idag.
Tyvärr innebär detta att dagens träning 9/3 kommer ställas in.
Och nästa veckans träning 16/3 kommer också tyvärr att ställas in då jag är bortrest.
Ser fram emot att träffa er igen 23/3!
Allt gott
// Hanna
Målvaktsträning 2023
30 jan, 09:38 0 kommentarer
Hejsan alla målvakter!
Januari drar mot sitt slut vilket innebär att vi får börja träna igen, superkul!
Precis som vanligt flyttas några målvakter upp till den äldre målvaktsgruppen och några nya kommer komma in i den yngre gruppen. I år är det FP09 som är uppflyttade till den äldre MV gruppen som tränar på söndagar med Keivan. Till den yngre MV gruppen som tränar med Hanna på torsdagar välkomnar vi FP12.
Hanna kommer under februari besöka FP12 lagen för att erbjuda målvaktsträning på torsdagar.
Äldre MV gruppen har första träningen kl:10, 5/2 (kallelse kommer).
Yngre MV gruppen har första träningen kl:17, 23/2 (kallelse kommer).
Känner ni eller vet ni någon som tränar i Qviding men som inte blir kallad till MV träning fast hade velat gå? Hör då av er till Hanna (mejladress finns under truppen) så löser hon en kallelse så den personen också får vara med och träna med oss.
Ser fram emot ett nytt och spännande år med er alla!
MVH
Hanna & Keivan
Årsavslutning
7 nov 2022 0 kommentarer
Hejsan alla målvakter!
Året närmar sig sitt slut och vid årsskiftet kommer nya målvakter komma till den yngre MV-gruppen och PF09 flyttas upp till den äldre MV-gruppen. I och med detta kommer båda MV-grupperna ha en liten gemensam traditionell träning söndag den 27/11 kl: 10-11 som ett litet avslut på året. Fokus kommer vara på gemenskap, lite tävling och mycket skoj! Mer info finns i kalendern och en separat kallelse kommer komma för denna träningen.
Som vanligt så kommer den yngre MV-gruppen en paus under december men den äldre kommer köra lite längre vid intresse. Info kring när vi kör igång igen kommer komma i början av nästa år!
Lite generell info är också att planerna håller på att läggas om (från sand till granulat) vilket innebär att det kommer vara träningsstopp för alla grupper vecka 45-46.
OBS! Ny träningstid för den yngre MV-gruppen är torsdagar 17:00 from november.
Träning PF11-09 29/9 INSTÄLLD!
29 sep 2022 0 kommentarer
Hejsan!
Måste tyvärr ställa in dagens träning pga sjukdom. Vi tar nya tag tills nästa vecka och syns då ✌️
MVH
Hanna
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
Tor 1/6
17:00-18:00 |
MV-Träning FP12-10Inställd
HP 11 (främre plan) |
Tis 6/6
18:30-19:30 |
Träning F09-08
HP |
Tor 8/6
17:00-18:00 |
MV-Träning FP12-10
HP 11 (främre plan) |
Tis 13/6
18:30-19:30 |
Träning F09-08
HP |
Tor 15/6
17:00-18:00 |
MV-Träning FP12-10
HP 11 (främre plan) |
Tis 20/6
18:30-19:30 |
Träning F09-08
HP |